Kto może skorzystać z opieki paliatywnej?

http://www.gsk.com.pl/produkty/Alfadiol-1mcg-kapsulki-miekkie.html częste objawy żółtaczki hemolitycznej to powiększona i miękka wątroba

Opieka paliatywna jest niezwykle przydatna dla osób z chorobami nowotworowymi lub przewlekłymi. O konieczności leczenia paliatywnego decyduje lekarz chorego. Na podstawie objawów lub występujących dolegliwości, wystawia skierowanie na określoną formę opieki. Jeżeli pacjent wymaga więcej niż jednej formy, należy wystawić odpowiednią liczbę skierowań.

Bardzo ważne, żeby chory był świadomy specyfiki tego rodzaju leczenia. Ponadto musi się zgodzić na pobyt w określonej placówce, która oferuje opiekę paliatywną. Dotyczy to także osób młodych, które ukończyły 16 lat. Bez zgody chorego, nie ma możliwości skierowania go do hospicjum, zwłaszcza jeśli jest ono placówką stacjonarną. Lekarz ani rodzina nie mogą podawać informacji nieprawdziwych, w celu wymuszenia zgody.

Chory jest transportowany do hospicjum najczęściej w godzinach przedpołudniowych. Wówczas w hospicjum obecny jest lekarz. Transport powinien być zorganizowany przez lekarza lub samo hospicjum.

Lekarz, który decyduje o skierowaniu pacjenta do określonej opieki paliatywnej, ocenia m.in. cierpienie somatyczne i psychosocjalne pacjenta bądź nasilone dolegliwości w przypadku choroby przewlekłej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *