Hospicjum domowe

http://www.gsk.com.pl/produkty/betnovate-122-masc.html

W hospicjum domowym, podobnie jak w stacjonarnym pracuje wykwalifikowany personel, taki jak lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci czy psychologowie. Hospicjum domowe działa na określonym obszarze od miejsca siedziby. W przypadku dorosłych jest to teren o promieniu 30 km, w przypadku dzieci – 100 km. Hospicjum domowe dla dzieci przeznaczone jest dla tych chorych, u których nie stosuje się leczenia przedłużającego życie.

Warunkiem rozpoczęcia opieki paliatywno-hospicyjnej jest pisemna zgoda chorego. Jeśli zostanie wyrażona, chory jest poinformowany o zakresie dostępności personelu. Wizyty uzależnione są od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zakłada się, że lekarz powinien odwiedzać chorego co najmniej 2 razy w miesiącu. W przypadku pielęgniarek zaleca się, żeby częstotliwość odwiedzin wynosiła przynajmniej 2 razy w tygodniu. Pacjenci mają możliwość bezpłatnego skorzystania z poszczególnych sprzętów medycznych, takich jak balkoniki, materace przeciwodleżynowe itp.

Pielęgniarki pracujące w hospicjum domowym mają ograniczony zakres pomocy. Nie są upoważnione do pozostania z chorym w przypadku wyjazdu rodziny. Ponadto nie zajmują się typowymi czynnościami domowymi, takimi jak gotowanie posiłków choremu czy sprzątanie. Chorzy odwiedzani są również przez rehabilitantów oraz psychologów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *