http://www.gsk.com.pl/produkty/betnovate-122-masc.html

W hospicjum domowym, podobnie jak w stacjonarnym pracuje wykwalifikowany personel, taki jak lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci czy psychologowie. Hospicjum domowe działa na określonym obszarze od miejsca siedziby. W przypadku dorosłych jest to teren o promieniu 30 km, w przypadku dzieci – 100 km. Hospicjum domowe dla dzieci przeznaczone jest dla tych chorych, u których nie stosuje się leczenia przedłużającego życie.

Warunkiem rozpoczęcia opieki paliatywno-hospicyjnej jest pisemna zgoda chorego. Jeśli zostanie wyrażona, chory jest poinformowany o zakresie dostępności personelu. Wizyty uzależnione są od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zakłada się, że lekarz powinien odwiedzać chorego co najmniej 2 razy w miesiącu. W przypadku pielęgniarek zaleca się, żeby częstotliwość odwiedzin wynosiła przynajmniej 2 razy w tygodniu. Pacjenci mają możliwość bezpłatnego skorzystania z poszczególnych sprzętów medycznych, takich jak balkoniki, materace przeciwodleżynowe itp.

Pielęgniarki pracujące w hospicjum domowym mają ograniczony zakres pomocy. Nie są upoważnione do pozostania z chorym w przypadku wyjazdu rodziny. Ponadto nie zajmują się typowymi czynnościami domowymi, takimi jak gotowanie posiłków choremu czy sprzątanie. Chorzy odwiedzani są również przez rehabilitantów oraz psychologów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *